شنبه 24 آذر 1397

نمایشگاه کتاب استانی مازندران

٤٩٢ناشرازسراسرکشور در نمایشگاه کتاب استانی مازندران حضوردارند.

 نمایشگاه کتاب استانی مازندران از 16 تا 21 بهمن ماه در کیلومتر 3 اتوبان ساری - قائمشهر - جاده شهرک فرهنگیان - مجتمع نیاوران برگزار می­ شود. ساعت بازدید 13 تا 19 می­ باشد.

 گروه انتشاراتی بامدادکتاب و ورزش با جوایز تخفیفی 30 درصد (10 درصد + 20 درصد بن) در  این نمایشگاه حضور موثر دارد.

مازندران  استانی در شمال ایران و در کرانه‌های جنوبی دریای خزر یا دریای کاسپین می باشد. این استان هم‌مرز با استان‌های گلستان، سمنان، تهران، البرز، قزوین و گیلان است.
قله دماوند مرتفع‌ترین قله ایران در مازندران و در شهرستان آمل قرار دارد. این استان یکی از پرجمعیت‌ترین مناطق ایران از لحاظ تراکم جمعیتی است.
مازندران از وسعتی معادل ۱٫۴۶ درصد ایران برخوردار است. اما قرار گرفتن آن در ساحل جنوبی بزرگترین دریاچه جهان موسوم به دریای خرز و همجواری با چهار کشور ساحلی این دریا یعنی ترکمنستان، قزاقستان، روسیه و جمهوری آذربایجان از یک سو و قرار گرفتن در شمال کلان‌شهر تهران از موقعیت جغرافیایی استراتژیکی برخوردار است. استان مازندران حدود سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که در حدود ۶۰ نقطه شهری و بیش از سه هزار پارچه آبادی سکونت دارند. در مازندران ۲۰۰ هزار دانشجو در مراکز آموزش عالی دولتی، غیرانتفاعی و آزاد به تحصیل اشتغال دارند. تعداد دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی استان حدود ۲۰۰ واحد است. مازندرانی‌ها رتبه دوم را پس از آذری‌زبان‌ها در مهاجرت به تهران و پایتخت‌نشینی دارند. آمار مازندرانی‌های مقیم تهران را بیش از یک و نیم میلیون نفر تخمین می‌زنند.
دانشگاه ها:
دانشگاه مازندران (بابلسر)
امام محمد باقر (ساری)
دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل
دانشگاه قدسیه (ساری)
دانشگاه علم و فناوری مازندران (بهشهر)
دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری
دانشگاه تخصصی فناوری‌های نوین آمل
دانشگاه علوم پزشکی مازندران (ساری)
دانشگاه علوم پزشکی بابل

نماد اعتماد الکترونیکی