دوشنبه 4 شهريور 1398
  • new adres.jpg
  • photo_--_--.jpg

 توانبخشی ورزشی و پیشگیری از آسیب

 

 

با وجود تعداد عناوین کتاب منتشر شده در زمینه توانبخشی ورزشی، منابعی که با دقت و به‌طور موثر بر اساس شیوه‌های مبتنی بر شواهد عمل کرده باشند، محدود است. درحالی‌که برخی منابع دانش تمرینی مبتنی بر شواهد را توسعه می‌‌دهند، نیاز به توسعه یک منبع که به‌طور جامع و کامل این اصول مهم را توضیح دهند، وجود دارد. متن فعلی از یک رویکرد مبتنی بر شواهد استفاده کرده است که به‌طور کامل تعدادی از حوزه‌ها، برنامه‌ها و استراتژی‌‌های گوناگون مدیریتی که اغلب برای توانبخشی ورزشی منحصربه‌فرد هستند را تصدیق می‌کند، اما از نظر زمینه‌‌های تمرین و مطالعه مجزا و متفاوت هستند.

این کتاب تلاش کرده است تا شکاف بین دانش و عمل را با در نظر گرفتن توسعه عملکردی دانش مورد نیاز متخصص توانبخشی ورزشی برای صلاحیت حرفه‌‌ای پر کند. این کتاب پروتکل‌‌های مبتنی بر شواهد مختلف و استراتژی ارزیابی اولیه برای غربالگری آسیب و شرایط پاتولوژیک را فراهم می‌‌کند. علاوه بر کاربرد در مقطع کارشناسی و یا به‌عنوان کتاب درسی تحصیلات تکمیلی، برای پزشکان یک منبع عالی، پر از اطلاعات مفید و ملاحظات عملی مبتنی بر شواهد و برنامه‌های کاربردی است.

از ویژگی‌‌های این کتاب می‌‌توان به مطالعات موردی، سوالات بحث‌برانگیز، منابع به روز، شواهد پژوهشی و برنامه‌های کاربردی طراحی‌شده برای ارائه اطلاعات مورد نیاز برای مطالعه موثر و همچنین هدایت عملکرد بالینی اشاره کرد. ما امیدواریم که این کتاب یک منبع باارزش برای آموزش و همچنین به‌عنوان یک مرجع برای متخصص توانبخشی ورزشی و پزشکان باشد.

چاپ دوم کتاب "توانبخشی ورزشی و پیشگیری از آسیب" اثر پاول  کامفورت و ایرل ابراهامسون، با ترجمه دکتر یحیی سخنگویی و همکاران و با قیمت 169000 تومان، منتشر شده است.

جهت دانلود فایل پی دی اف 20 صفحه اول و یا خرید کتاب، لطفا به آدرس این لینک مراجعه نمایید.

 

نماد اعتماد الکترونیکی